Zurna Sohbet

Chat, Türkçesiyle “Sohbet” manaına gelmektedir. İnternetin bilgiye ulaşım dair sergilediği performanstan sonrasında internetin sadece bili aktarımı bâtınin bileğil, aynı zamanda sefa bâtınin bile kullanılabileceği bile düşünüldü. Bunun sonucunda da internet üzerinden insanoğluın bir takma ad kullanarak (nickname) sohbet edip eğlenebileceği hem internet siteleri hem bile çeşitli programlar meydana getirildi. Chat, internet üzerinde hiç tanımadığınız kazara biriyle gestaltlabildiği gibi hassaten tanıdığınız kişilerle bile özel programlar yahut web siteleri yoluyla gestaltlabilir.

Chat Siteleri
Chat siteleri tanıdığınız yahut tanımadığınız kişilerle internet üzerinden tanıdıkma ve sohbet etme üzere kurulmuş internet siteleridir. Bu internet siteleri çoklukla programlama dilleri kullanılarak yahut apiko scriptlerden yararlanılarak meydana getirilir. Bazı chat sitelerine giriş düzenlemek bâtınin sadece nickname (takma kişi) sermek yeterli olurken kimilarındaysa sohbete mebdelamadan önce mutlaka üye olması gerekliliği bulunabilir. Bir zamanlar bütün internet kullanıcıları beyninde popüler olan Mynet ve ZurnaNet gibi siteler chat sitelerine mebdelıca örnek olarak verilebilir.

Chat Programları
Chat programları karşınızdaki internet kullanıcılarıyla program fasıla simaünü kullanarak sadece tasarlı, tasarlı ve hayaletlü, sesli ve hayaletlü gibi tercihe destelı olarak sohbet etmenize yardımcı olan yazılı sınavmlardır. Chat programlarının şimdiye derece kullanılmış en popüler olanı kısa süre önce Windows aracılığıyla sonlandırılan MSN Messenger isimli yargılama mesajlaşma yazılı sınavmıdır. Bir öbür popüler chat program olan ve internetin efsane yazılı sınavmlarından ikrar edilen Mirc ise hala kullanılmaktadır.

zurna sohbet
zurna sohbet