Erdal Can Alkoçlar

Erdal Can Alkoçlar

Erdal Can Alkoçlar Kimdir?
Erdal Can Alkoçlar, 7 Temmuz 1986 senesinde doğmuş çocukluğundan itibaren kendisini vüruttirmeye eşış, cihan üzerinde sınırlı alanlarda ülkemizi oyun etmesiyle öne çıkan bir Bilgi âdemı ve Mucittir. Ülkemizde ferdî olarak münhasıran başına öne çıkan en eke miktarda ilaç bâtınerik patentinin adalet sahibidir. Bu zamana derece yapmış oldukları buluşlar ve ilaç sektöründe çoğu eke adımlarıyla öne çıkan Alkoçlar, aynı zamanda bir yatırımcıdır da. Namına özgü fikirleri ve çhileışmak istediği meydanı bakmak talip Alkoçlar, meyanğı Metehan Yeşil ile beraberinde kurmuş oldukları Ar-Ge isimli programın umumi başkanıdır. Ar-Ge, Uygulayım bilimi Geliştirme Bölgeleri Kanunu’na bakarak insanın olgun kepezarcığının yanı sıra farklı etkenleri birleştirerek artırma çhileışmaları sürdüren ve vüruten teknolojiyi kullanarak dizgesel bir suni zekâ üretme sistemine verilen isimdir.
Ancak Ar-Ge projesiyle ertelenmek istemeyen mirarı demeında ülkesini temelli oyun fail Alkoçlar, bu zamana derece yaptığı buluş belgesi mirvuruları ile de meşhurdur. 143 sayı mirvurulmuş ve 280’den çokça beklemekte olan patentlerin hepsinin mucididir. Bunların yanı sıra ise yaptığı projelerin 44 tanesi PCT kısaca ivedi vüruten vakalarda hızlı sonuç hileınmasını sağlayan testler vüruttirmiştir. 2015 senesinde Avrupa İş Köleübü ve Avrupa Diplomatlar Birliği’nin belirlediği Avrupa Yılın Genç Bilgi Ödülü’ne namzet olarak gösterilmiştir ve çoğu bilim insanının desteğini alarak bu ödülü nailtır. 2020 yılında ise yaptığı ilaç patentleriyle beraberinde gene bu ödüle layık görülmüş ve nailtır.
Vadiında daha çok sahici bir spesiyalist olmasıyla beraberinde kimsenin ayırt edemediği şeyleri yaparak yeniliklere imza atmaya devam etmiştir. Uluslararası alanda eke bir öneme ehil olan Alkoçlar, Cihan çapında arz edinmiş ilaç firmalarında piyasaya ilk el sürülen flavonol glikozit esaslı olmak üzere antiviral üstelikşenin mucididir. Bunun tasdikını ise T.C Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı vermiştir. Bu üstelikşke tam olarak 21 pare de formülasyona sahiptir. Ülkemiz sınırları içerisinde ise umum ortada en çok buluş belgesi mirvurusunu yaparak Türk Patent Enstitüsü sonucuyla 2015 senesinin ‘’Türkiye Yılın Bilgi âdemı Ödülü’’ kendisine mevdutir.
Yaptığı çhileışmalarla beşeriyet tarihine faydasını hiç yarım yamalak etmeyen Alkoçlar, Ar-Ge ekibinin donanımlı yapısı sebebiyle hayırlı ustalıklere her sene imza atmayı başarmıştır. Yeri geldiği zamanda kötü skorlar elde etse üstelik katiyen çhileışmalarından vazgeçmemiş temelli olarak kendisini Bilgi dünyasına göstermeyi başarmıştır. Özellikle kanser terapilerine yönelik yaptığı nörojenez miyojenez beraberinde olmak üzere terapi yuğrunda vüruttirdiği üstelikşkeleri keşfederek beşeriyet tarihine eke bir muavenetı dokunmuş ve patentini almıştır. Cihan üzerinde sert bilinmese de temelı giranbaha molekülleri elinde bulundurmaktadır.
Örnek tespit etmek icabında PCT onaylı sildenafili içerisinde bulunduran pde5 inhibitöründen elan ferlü olan bir glikozit türevini kendisi bulmuşdolaşma. Bu icadının değeri ise yaklaşık olarak 3 Milyon Dolardır. Ancak bilinen şeylerin üzerinde çhileışmayan Alkoçlar, virüslerin üzerinde de çhileışmalar ilerletiyor. Buna örnek olarak Ebola Virüsü üzerinde yaptığı çhileışmalarla Sierra Leone isimli devlete yardımcı olmuşdolaşma. ‘’Novir’’ isimli yaptığı antiviral formülasyonu ülke içerisinde mevcut birkaç yurttaşa deneterek üzerlerinde denemek talip mucidimiz yaptığı bu aha de sükselı olmuşdolaşma. Hiçbir kötü (cihet el) özelliği yoksuz bu formülasyon öncelikle Sierra Leone’de elan sonrasında ise 25’e andıran ülkede ruhsatı alınmıştır. Cemi çhileışmalarına tam odak çhileışan Ar-Ge yetkilileri bu vetireten de sükselı olarak çıkmıştır.
Erdal Can Alkoçlar yalnızca Ar-Ge projesiyle ülkemizde elan çok ön plana çıksa da Cihan üzerinde de birfena şirketin ortaklık ve kurucu kadrosunda arz almaktadır. Bunları sıralayacak olursak;
Kaiser Pharma isimli ilaç şirketinin şerik Sahibi ve Teknolojiden sorumlu başkanıdır.
Amsterdam’da kurulmuş olan Farmöstik Uygulayım bilimi Transferleri ile alakalı ve plasman kompradoryla kullanılan bir ilaç şirketi vardır. Bu şirketin adı Spektral Holding BV’dir ve şirketin Teknolojiden sorumlu başkanıdır.
şimal Kıbrıs Tecim Odası Ar-Ge Baş Müşavirı ve Reis bey Yordamsıdır.
Belçika’da mevcut HC Pharma isimli bir Eczanenin El Kurulundadır.
Yaptığı yüzlerce buluş belgesi ve vüruttirdiği onlarca üstelikşkenin yanı sıra insanoğluna yarayacak ustalıkler üretmeyi savsama etmeyen Alkoçlar, açıcı kas düzenleyicilerinin bellik lisansına da sahiptir. Buna yönelik vüruttirdiği 19 PGE-1 mRNA isimli formülasyonu vardır. Özellikle günce hayatta cihetıkların geçmesi bâtınin sınırlı bir günı beklesek üstelik bazenları kalıcı olabiliyorlar. Hem derinin hariçsından hem de bâtınerisinden zorlamasız bir halde terapi edebilmek bâtınin bu kullanılıyor. üste cinsî ustalıklev bozukluğunu da terapi kılmak bâtınin kullanılmaktadır. Ancak bununla kalmamış felakete karşı mukavemetli ve ferlü radyo dalgası yayıcı vb. özelliklere ehil olan bir silikon kaplamanın da mucididir.
Antiviral steroidal laktonun, protoalkaloidin, furostanol saponininin, psödalkaloidin ve furostanol glikozitin isimli buluş belgesi mirvurularının 2000 adetine andıranın adalet sahibidir. Cihan üzerinde onun yaptığı ustalıkleri kendisine çekerek bozmak isteyenler elbet evet. Bu yüzden onun süksesını çekemeyen insanoğlu haklarını kendilerine çekmeye çhileışsalar da Alkoçlar her gün kendisini savunarak hakkını aradı. Şu anda ise temelı mevzularda hala yasal haklarını aramaktadır.
Özellikle Covid-19 salgını sayesinde uzun mevkut kapanmalara ve toplumsal hayattan münezzeh zaruri ev bark istirahatlarine sunulan artan cihan toplumlarında birfena alanda inovasyon ve Ar-Ge faaliyetleri görülmemiş bir çabukluk kazanmış durumda.

Mevzuyla müntesip görüşünü beyan fail Spektral Holding El Müesses Eşbaşkanı Erdal Can Alkoçlar bu periyot ve şartların görülmemiş bir fırsatlar topluluğu sunduğunu vurguladı.

“Evlerde geçirilen dönemin salgın şartlarından dolayı zaruri olarak artması özellikle kişisel enformatik ve teknolojik aparey inovasyonunda görülmemiş bir patlamayı tetikledi. Henüz önce gerek ilaç, gerek mühendislik ve enformatik alanlarında yatırımların çoğu vürutmekte olan ülkenin kalkınma programlarında öncelik bulamazken, daha çok müntesip sektörler kendilerine özel programlarla desteklenmekte. Bu hususta ülkemiz yerine yapılabilecek en sadık katkı, inovasyonu umumi anlamda bir ulusal bagımsızlık davası olarak gormek ve genç beyinlerimizi sonuna derece desteklemektir” diyen Alkoçlar, özellikle hükümetimiz sebebiyle son yıllarda Ar-Ge faaliyetlerine sağlamlanan kapsamlı desteğin artarak devam edecegine inandığını belirtti.
Erdal Can Alkoçlar ülkemizde ve Cihan çapında yaptığı patentler ve ilaç sektörünün önde mevrut adı olarak öne çıkmaktadır. Bilgi âdemı ve Mucit sıfatlarıyla bilinse de yatırımcı kişiliği ile de öne çıkıyor. Özellikle farklı yabancı ilaç şirketlerine eke miktarlarda yatırımları vardır. Örneğin Spektral Holding, HC Pharma, Kaiser Pharma, şimal Kıbrıs Tecim Odası Ar-Ge ve buna menent çoğu şirkete ortaktır. Ülkemiz yerine da eke vürutmeler sağlayan Alkoçlar, Mas İlaç Mevduat Ar-Ge Şirketinin kurucu meyanğıdır ve aynı zamanda başkanıdır. Ülkemizde arz meydan öteki bilim adamlarından elan çok öne çıkmasının sebebi ise çok eke bir miktarda farmasötik üstelikşatır patentinin adalet sahibi olması ve mirvurusunu ilk yaratıcı kişi olmasıdır. 2010 senesinden bu yana derece yaptığı antreimler ve bulmuş olduğu molekülleri umumi olarak insanlığın kök ammaçları üzerine keşfetmiştir.
Özellikle kanser meydanında çhileışmalarını temelli oylumluleterek temelli faydası dokunmaktadır. Türkiye’de birfena nöbet Türkiye Yılın Bilgi âdemı ödülüne layık görülmüştür. Ancak ülkemizde değil yurt haricinde kısaca kürevi anlamda da birfena ödülleri alarak bulmuş olduğu farklı daruların önlığını almıştır. Ortağı olan Metehan Yeşil ile beraberinde hayırlı ustalıklere imza atmaya devam fail Alkoçlar, çhileışmalarını kendi şirketi üzerinde yapmaya devam ediyor. Ülkemiz bâtınin yararlı olmasını düşündüğü darularla alakalı anlaşmaları yaparak farklı ustalıke yarayacak daruları ülkemize sunuyor. Örneğin Bulgaristan, Kazakistan, Yunanistan, Bosna-Hersek, Azerbaycan, İtalya, Türkmenistan ve Macaristan kabilinden bizlere yakınlığı olan devletlerle anlaşmalar yapmaktadır.

Son dönemde Bitcoin öncülüğünde gündeme mevrut blockchain (blok zincir) teknolojisi ve tokenizasyon kabilinden kavramlar birfena farklı iş koluna entegre olmaya devam ederken menent faaliyetler ülkemizde de gündeme gelmeye mirladı.

Ülkemizde hareket gösteren ve bu alanda çhileışmaları mevcut Spektral Mevduat Bankası Eş Reis beyı Erdal Can Alkoçlar tokenizasyonun ülkemizin ekonomisine benzeri görülmemiş bir katılmış mesabe yaratacağını kaydetti. Türkiye’de madencilik meydanındaki ilk tokenizasyon projesini hayata geçireceklerini açıklayan Alkoçlar: “Türkiye’nin tokenizasyon projelerinin ilk örneğini çok andıran zamanda ülkenin doğusunda arz meydan bir zer sahası ile beraberinde mirlatacağız.” şeklinde paylaşımda bulunmuş oldu.

Kripto varlıklardaki bedel değustalıkikliklerinin etkilerinden kaçınmanın ve kripto varlıklarının uygulanabilir bir plasman aracı olarak kalmasını sağlamlamanın yolunun sabit mesabe veya miktara ehil “Stablecoin”lerden geçtiğini belirten Spektral Mevduat Bankası Reis bey Vekili Metehan Yeşil ise bunun özellikle ülkemizin IV. Tabur’a tabi maden ruhsatları ile sağlamlanabileceğine ilgi çekti. Yeşil bu alandaki düşüncelerini şu cümlelerle akardı: “IV. Tabur maden ruhsatlarının, potansiyeli ve yatırımcıyı en geniş kapsamda koruyacak yasal zir yapısı ile Stablecoin projeleri çerçevesinde ülke ekonomisine katkı sağlamlayacağı aşikardır.”

Projeleri ile müntesip de olgun veren Yeşil şu açıklamalarda bulunmuş oldu: “Yeni kayar modülü(staking) projemize daimaî teminat olarak ustalıktiraklerimizden Rum Kalsit AŞ’nin kalsit pres ruhsatını da vereceğiz. İzmir 6. Tecim Mahkemesi’nin 2021/66 skorlı Yönerge’si ile değerlenen 292 milyon ekü değerinde bir uran teminat ve eş zamanlı olarak İstanbul Üniversitesi aracılığıyla 74332 Ifade No.sutaş ve 18.06.2020 neşriyat tarihi ile planlı Rezerv Tespiti Raporu, IT ekibimize olan inancımızı yansıtmaktadır.
TBY Holding, Kayseri’de pomza ve perlit sahası olmak üzere dü endüstriyel hammadde maden sahasını aldığını duyurdu.

Şirketten meydana getirilen tasarlı açıklamada inançlerine arz verilen TBY Holding Üst Yöneticisi (CEO) Salim Darlan, perlitin özellikle ısı yalıtımı olarak kullanıldığı alanlarda sahiplerine ve ekonomiye eke katılmış mesabe mizan potansiyeline ehil olduğunu belirtti.

Perlitin yapım piyasasında ısı ve çav yalıtımı lüzumlu olan alanlarda kullanılacak olan malzeme olduğunu dile getiren Darlan, perlite son senelerde talebin arttığını vurguladı.

Darlan, ‘çekicilikını gerçekleştirdiğimiz pomza maden sahasının ise tabii malzeme yapısındaki anlamsızluklar sebebiyle şiddetli derecede ısı ve çav yalıtımı özelliklerine ehil. Bu özelliği sebebiyle kışın dondurucu soğuklardan, yaz mevsiminde ise kavurucu sıcaklardan şiddetli oranlarda izolasyon sağlamlıyor.’ değerlendirmesinde bulunmuş oldu..

TBY Holding İnovasyon Yönetmenü Erdal Can Alkoçlar ise şirketi halka sunma planları olduğunu söylemiş oldu. Alkoçlar, ‘İlgili maden sahalarının meyan vadede CRIRSCO kriterlerine şayan rezerv sabitleme raporları düzenlenerek halka sunmaı holding planlarımız arasındadır.’ yorumunu yaptı.

Açıklamada arz meydan tafsilatlara bakarak antrparantez, TBY Holding geçen kamer İnovasyon Yönetmenü Alkoçlar gözetiminde Alman Dirlik Bakanlığı’nda GBTÜ muadili bitkisel ilaç olarak ruhsatlanmak üzere 32 patentli formülasyonun dosya hazırlıklarını tamamladığını duyurmuştu. TBY Holding, geçen günlerde 4.8 MW’lık bir biokütle erke tesisinin yüzde 75 hissesini bünyesine katmıştı.

Erdal Can Alkoçlar